З метою повного використання післяспиртової барди як високопоживного корму пропонується її багатоступінчаста переробка з отриманням цілої лінійки товарних продуктів, що використовуються як корми для тварин і добавок до концентрованих кормів.
Додатково реалізація запропонованої технології дозволяє повернути у виробництво рідку фазу барди та лютерну воду, що суттєво знижує забір свіжої артезіанської води на технологічні потреби. Крім того, паралельно вирішується екологічне завдання – захист ґрунтів, поверхневих та ґрунтових вод від забруднення продуктами розпаду барди, що має місце при стандартному, на сьогоднішній день, методі утилізації післяспиртової барди – її витримування у бардосховищі (бардополя).
Пропонована технологія утилізації виглядає так.
Післяспиртова барда з відділення дистиляції охолоджується в рекуперативних теплообмінниках, що підігрівають технологічні середовища та напівпродукти, потім надходить на декантери, де ділиться на тверду фракцію – кек (40% абсолютно сухих речовин) та рідку – фугат (5% абсолютно сухих речовин). Кек може відпускатися як товарний продукт, але ефективніше його сушіння з метою отримання білково-вітамінного концентрату - БВК. Фугат, для підвищення його якості як товарного продукту, згущується на установці мікрофільтрації до отримання ще одного товарного продукту - концентрату (22 ... 25% абсолютно сухих речовин). Можлива реалізація концентрату як самостійного товарного продукту, але з метою поліпшення поживних якостей БВК концентрат змішується з кеком і сушитися.
Відходи від згущення фугату – пермеат (1,0…1,5% абсолютно сухих речовин) після корекції його фізико-хімічного складу повертається у відділення підробки зерна, де використовується для приготування замісу.