Спіральні теплообмінники отримали широке використання різних галузях промисловості завдяки перевагам перед іншими типами теплообмінників.
Спіральні теплообмінники застосовують як конденсатори, випарники, а також для охолодження і нагрівання рідин, газів і парогазових сумішей.
Ректифікаційні колони можуть компонуватися спіральними теплообмінниками як дефлегматори.
Особливо ефективні спіральні теплообмінники для обробки високов'язких рідин, оскільки усувається проблема розподілу такої рідини по трубах, а також при обробці шламів та рідин, що містять волокнисті матеріали та включення.
ПЕРЕВАГИ СПІРАЛЬНОГО ТЕПЛООБМІННИКА
Можливість застосування спіральних теплообмінників з «проблемними» середовищами, такими як сильно забруднені рідини, агресивні та дуже в'язкі середовища, тощо.
Висока ефективність роботи спіральних теплообмінників у всьому діапазоні навантажень
Малі втрати тиску каналами спіральних теплообмінників
Компактність спірального теплообмінника, відповідно економія корисного простору
Легке очищення спіральних теплообмінників відкладень механічними або хімічними способами промивання
Широка гама типів руху потоків і типів каналів у спіральних теплообмінниках
Зниження експлуатаційних витрат спіральних теплообмінників на зупинки, тому що очищення проводиться набагато рідше і легше, ніж інші види теплообмінників, кожухотрубні, пластинчасті та інші.
Спіральні теплообмінники для харчової промисловості
Спіральні теплообмінники для харчової промисловості
Спіральні теплообмінники підходять для охолодження рослинних олій, суспензій, інгредієнтів із включенням сухих речовин, частинок зерна, солоду та ін.
Спіральний теплообмінник для спиртових заводів.
Спіральний теплообмінник для спиртових заводів.
На спиртзаводі, біоетанольному заводі, де виробництво спирту з крохмалевмісної сировини використовують наступний технологічний цикл:
- підготовка, очищення та дроблення зерна.
- змішування з гарячою водою, яка виходить із спірального теплообмінника догрітою до температури 80-90 градусів. Догрівають воду на спіральному теплообміннику, у технології він називається рекуперативний спіральний теплообмінник варильного відділення.
- спіральний теплообмінник охолодження сусла після ГДФО (гідро-ферментативна обробка) охолоджуючи сусло з включенням 20-25% сухих речовин від температури 90оС до температури 60оС (у разі використання осахаревателя) або до температури 32-35оС (у схемах, що не використовують осахева технології).
Спіральні теплообмінники зарекомендували себе дуже добре замість вбудованих змійовиків у бродильних чанах (вбудовані змійовики-теплообмінники всередині бродильного чана) погано миються через конструкційні особливості розміщення і тому призводить до мікробіологічного забруднення браги. А винесений спіральний теплообмінник для охолодження браги добре промивається. При замиванні бродильного чану прокачують воду через спіральний теплообмінник.
Спіральні теплообмінники добре зарекомендували себе і в системах оборотного водопостачання з використанням природних джерел, що виступають у ролі хладоагенту.
Спіральний теплообмінник або спіральний теплообмінник стоїть на первинному контурі - ставок, річка, сховище... Спіральний теплообмінник не боїться БІОЛОГІЧНИХ І МЕХАНІЧНИХ забруднень в оборотній воді, причиною якого можуть бути занесення.
Теплообмінники з кришкою, що знімається, легко відчищаються від бруду і можуть використовуватися для теплоносіїв з твердими включеннями або біологічних відкладень, тим самим закупорювання ходу, як у пластинчастих теплообмінниках. Теплообмінники з кришкою, що знімається, легко відчищаються від бруду і можуть використовуватися для теплоносіїв з твердими включеннями.
Конструкційні особливості виробництва спіральних теплообмінників.
Конструкційні особливості виробництва спіральних теплообмінників.
Для того, щоб посилити конструкцію спірального теплообмінника використовують розпірки між листами спірального теплообмінника - штирі. Штир між листами спірального теплообмінника виготовляють з матеріалу аналогічного, що і лист спіральних теплообмінників. Закріплюють штирі шляхом зварювання до листа спірального теплообмінника.
Розпірки між листами спірального теплообмінника - штирі.
Спіральні теплообмінники мають ряд переваг перед іншими типами: пластинчастим теплообмінником, кожухотрубним теплообмінником.
Основна перевага - це можливість використовувати спіральні теплообмінники для перекачування рідин і сумішей, які включають тверді частинки порівняні з висотою між витками спіралі. Якщо, наприклад, висота між листами спірального теплообмінника 14 мм, розмір включень в рідини цілком може досягати 10-12 мм.