Ціна вказана на умовах FCA, Китай. Спіральні теплообмінники для спиртових заводів.
На спиртовому (біоетанольному) заводі, де виробляють етанол з крахмаломістної сировини використовуються наступні технологічні цикли, де застосовують спіральні теплообмінники:
- змішування помелу сировини з гарячою водою, яка виходить зі спірального теплообмінника, нагрітою до температури 80-90 градусів. Нагрівають воду для замісу в спіральному теплообміннику шляхом подачі теплоагента (пари).
- охолодження сусла на спіральному теплообміннику після ГДФО (гідроферментативна обробка), що містить 20-25% сухих речовин, від температури 90°C до температури 60°C (у разі використання оцукрювача) або до температури 32-35 ° C (в схемах, які не використовують оцукрювач в технології).
- охолодження сусла з ГДФО / нагрів бражки перед подачею на тарілку живлення бражної (дистиляційної) колони. В технології він називається рекуперативний спіральний теплообмінник варильного відділення.
Спіральні теплообмінники дуже добре зарекомендували себе при регулюванні температури ферментації (бродіння) в бродильних апаратах замість вбудованих змійовиків-теплообмінників всередині. Через конструкційні особливості розміщення змієвиковий теплообмінник погано піддається мийці і дезінфекції, що призводить до мікробіологічного забруднення бражки. Спіральний теплообмінник винесений за межі бродильного апарату, добре промивається і дезінфікується. При Замивання бродильного апарату воду прокачують і через спіральний теплообмінник.
Спіральні теплообмінники добре зарекомендували себе і в системах оборотного водопостачання (первинний контур) з використанням природних джерел, які виступають в ролі холадоагента (ставок, річка, водосховище).
Теплообмінники зі знімною кришкою легко очищаються від бруду і можуть використовуватися для теплоносіїв з твердими включеннями (в розумних межах) або біологічними відкладеннями, що виключає закупорювання ходу, як в пластинчастих теплообмінниках.
Конструкційні особливості виготовлення спіральних теплообмінників.
Для того, щоб підсилити конструкцію спірального теплообмінника використовують розпірки між листами спірального теплообмінника - штирі. Штирі виготовляють з матеріалу аналогічного, що і лист спіральних теплообмінників. Закріплюють штирі методом зварювання до листу спірального теплообмінника.