Спіральні теплообмінники для спиртових заводів.
На спиртзаводі, біоетанольному заводі, де виробляють спирт із крохмалевмісної сировини, використовують такий технологічний цикл:
- змішування з гарячою водою, яка виходить зі спірального теплообмінника догрітою до температури 80-90 градусів. Догрівають воду на спіральному теплообміннику, в технології він має назву рекуперативний спіральний теплообмінник варильного відділення.
- спіральний теплообмінник охолодження сусла після ГДФО (гідро-ферментативна обробка), охолоджуючи сусло з включенням 20-25% сухих речовин від температури 90оС до температури 60оС (у разі використання оцукроювача) або до температури 32-35оС (у схемах, що не використовують оцукроювача в технології).
Спіральні теплообмінники зарекомендували себе дуже добре замість вбудованих змійовиків у бродильних чанах (вбудовані змійовики-теплообмінники всередині бродильного чана) погано миються через конструкційні особливості розміщення, що призводить до мікробіологічного забруднення браги. А винесений спіральний теплообмінник для охолодження браги добре промивається. Під час замивання бродильного чана прокачують воду і через спіральний теплообмінник.
Спіральні теплообмінники добре зарекомендували себе і в системах оборотного водопостачання з використанням природних джерел, які виступають у ролі холодоагента.
Спіральні теплообмінники або спіральний теплообмінник стоїть на первинному контурі - ставок, річка, сховище.
Теплообмінники зі знімною кришкою легко відчищаються від бруду і можуть використовуватися для теплоносіїв із твердими включеннями або біологічними відкладеннями, тим самим не закупорюючи ходу, як у пластинчастих теплообмінниках.
Конструкційні особливості виготовлення спіральних теплообмінників.
Для того, щоб посилити конструкцію спірального теплообмінника, використовують розпірки між листами спірального теплообмінника - штирі. Штирі між листами спірального теплообмінника виготовляють із матеріалу аналогічного, що й лист спіральних теплообмінників. Закріплюють штирі методом зварювання до листа спірального теплообмінника.
Розпірки між листами спірального теплообмінника - штирі.