Дріжджі для самогону (дистиляти з цукру) – органолептика не важлива, адже основна мета – отримати за максимально короткий термін максимально нейтральну, «чисту» брагу для подальшої дистиляції. Підходять практично будь-які універсальні турбо-дріжджі, у складі яких є поживні речовини, регулятор pH та піногасник. Добре, якщо до складу спиртових дріжджів входитимуть абсорбенти – в результаті ферментації цукрової браги виділяється велика кількість з'єднань, що погано пахнуть. Чим менший термін бродіння, тим краще.
Ферментація або бродіння – це біологічний процес, в результаті якого дріжджі перетворюють цукру, такі як глюкоза, фруктоза та сахароза, на клітинну енергію, виробляючи спирт (етанол) та вуглекислий газ як побічні продукти. Без дріжджів неможливо приготувати жоден відомий людству алкогольний напій (за винятком тих, що отримують за допомогою пліснявого бродіння, наприклад саке). В результаті ферментації з фруктових та ягідних соків ми отримуємо вино, у тому числі виноградне, з крохмалевмісної сировини (солод різних зернових культур) – пиво та квас. За допомогою перегонки фруктової, зернової або цукрової браги, які є продуктом ферментації, виходять міцні алкогольні напої, такі як горілка, віскі, коньяк, кальвадос, ром і т.д.
Видів дріжджів, які можуть виробляти спирт, як побічний продукт анаеробного (без кисню) бродіння, є багато. Однак на сьогоднішній день найбільш вивченими та поширеними є дріжджі Saccharomyces cerevisiae, різні штами яких і використовуються домашніми пивоварами, виноробами та винокурами для одержання алкогольних напоїв. І хоч дріжджі одні й ті самі, на ринку сьогодні можна зустріти кілька їхніх груп, які зазвичай поділяють на: